Jennifer Lopez - Comments and Message Board

Comments Return to Article

keith86's picture

keith86

i believe that sister j'lo is a woman with real inspirations.the fact that she is latina makes me more happy cos i believe they were created with a big difference.i like her so much and i'd love if she'll continue to make it thru her life and her career.

8 years 11 months ago
Report
View Comments

gus350's picture

gus350

With Ford as the main sponsor of Idol, How could you buy a Dodge truck as a highly publisized birthday gift for your boy toy.Hope Ford is more loyal than you are next year

2 years 8 months ago
Report
View Comments

honour's picture

honour

lopez chce zebys wiedziala ze zaslugujesz na potepienie ty kurwa debilu psychicznie chory.czy zauwazylas ze wciaz ponizasz siebie,swoje dzieci, meza,reszte rodziny i w ogole cale Stany.nie wystarczylo ci ze zostawilas chlopaka w potrzebie,kiedy to sie uczucia okazuje i dodaje otuchy, to obrazilas przed millionami ludzi i zawiesilas nad Nim czarna chmure na najlepsze lata Jego zycia.On nikogo nie zabil ty bezmozgowcu.zostal aresztowany za posiadanie narkotykow i o powodzie tego bylo bardzo glosno w Polsce.To tez nie musialo znaczyc ze policja miala racje aresztujac Go.Rzecz musiala najpierw zostac wyjasniona.ty wykorzystalas ten moment zeby z Nim zerwac po tym jak Mu powtarzalas ze Go kochasz.byl twoim pierwszym seksualnym partnerem i zdecydowalas sie wziac za ten stosunek pieniadze.ruchalas sie za pieniadze.mieli na ciebie zdjecia i video w klubie wiec zdecydowalas sie Go obrazic i oskarzyc w piosence nazywajac Go morderca zeby zapobiec wiekszego skandalu i miec Go w garsci.jestes niewiarygodnie prosta w konstrukcji.na zdjeciu i video rucha cie dwoch Murzynow i spuszczaja ci sie na twarz a ty to lubisz,podnieca cie to zlizujesz, polykasz,bierzesz pieniadze,jestes naga,wielu ludzi dookola.cos ty wziela kobito,moze ty zabilas!? widzisz roznice ty pierdolcu?! zrozum ze jestes dla Niego nikim.zwykla kurwa dziwka szmata.bezmyslna lahudro.powinni cie wygnac.kapujesz.nie masz skrupulow, honoru, godnosci, wiec nie wiesz co to znaczy.jestes typowym niskiej klasy obcokrajowcem osiedlonym w bronxie.ruchanie ci wszystko tlumaczy.smierdzisz od samej glowy do samych stop.masz szczescie ze cie dopuscili tak wysoko.moim zdaniem zrobili blad bo ja bym nie chciala stanac obok ciebie.Bez urazy Amerykanie sa najlepszymi aktorami i piosenkarzami. masz problem do Amerykanina glabie kapusciany,czubie.On jest w swojej Ojczyznie,we wlasnym kraju.nie zapuscilas Amerykanskich korzeni.kontynuujesz swoje, bez wzgledu na to, co to ma znaczyc.ty jestes kurwa z prawdziwego zdarzenia,smieciem.nie jestes Amerykanka.Pojmij w koncu.jak smiesz wciaz sie Go czepiac.zostaw faceta w spokoju.teraz jestesmy 15 lat pozniej.On ma zycie prywatne i ciebie teraz w dupie i powinnien wtedy miec cie w dupie-jestem pewna ze zaluje ze cie poznal i ze ci pomogl niewdzieczna szmato-On cie nienawidzi dokladnie tak jak caly Hollywood ty pierdolona szmato. Kraje moje ponizasz.uwazaj slodziutka, jak tam kondycja?przez 15 lat kariery masz w glowie jebanie i nic wiecej.sciany przemowcie i walcie ja smialo ze wszystkich stron.przez cala swoja kariere odpowiadasz klubowi ty idiotko czego chcesz ty scierwo. zeby twoje dzieci przejely paleczke i w szkole wysluchaly badz obejrzaly sobie zdjecia i videa.nazywasz Kogos morderca ty smieciu podczas gdy ty wciaz tak dlugo po tym zyjesz i nie bierzesz pod uwage tego ze w kazdej chwili moze cie spotkac mniej niz smierc,a co dopiero sama smierc.takie postepowanie sprawia ze ludzie cie postrzegaja jako juz stara i wciaz glupia jak but z lewej nogi smieciu.nastolatki nie mowia takich rzeczy jak ty powiedzialas swinio: MURDER wiesz,bo chca byc dorosle i odpowiedzialne zdaja egzaminy,decyduja sie na zdjecia a nie pozwalaja byc zaskoczone podczas ruchania otrzymywania spermy na twarz, zlizywania i sie radowania.kto by pomyslal ze jennifer lopez tak wlasnie zaczela,zdecydowala,chciala, zrobila i pierdolila sie z dwoma facetami naraz. moi rodzice cie lubili ty obrzydliwa swinio kurwo dziwko szmato. w dodatku slyszeli o tobie bo bylas z Sean' Combs' i jego bardzo lubia, dlatego jestes dla nas skonczona/przekreslona.jestes mniej niz zero.ludzie sie ciebie brzydza i drecza od ok.15 lat, jak ty z tym zyjesz,co ty masz huja w glowie schlampo huro null gar nix, bist gar nichts.ich verabscheue dich.alle dort sollen die ordnung mit dir einfach machen.das ist eine grosse schande und demütigung,du schlampe.ludzie maja mozgi i uczucia i mysla najpierw stara dzidzio,obie siostrunie jestescie zdzirami.mam nadzieje ze to dobra okazja dla Sean' Combs' i ze sie na tobie zemsci ty stuknieta dziecinna i niedojrzala suko,wariatko.Ja Go bardzo bardzo lubie i zrobie wszystko,zeby Mu w tym pomoc.Czasem sie smialam a czasem plakam. Jestes Jego potworem,zmora.It's over.und unsere familie und die freunde werden es alles wissen.alles wird gezeigt sein.ohne scheisse.Er hat eine schöne, intelligente, schlanke Frau. ty jestes nikim gnido w dodatku w rzeczywistosci jestes brzydka.nigdy bym cie nie wsparla interesowna stara i glupia kurwo szmato.powinnas przeprosic precyzyjnie nie tylko w piosence ale w gazetach w regularnych artykulach i podczas telewizyjnego interview.Jesli tego nie zrobisz te zdjecia zostana umieszczone na bilbordach nie tylko w USA. tak na marginesie poza nagoscia,podnieta,swietna zabawa,bycia pierdolona z obu stron,obecnosci siostry bylas piekielnie gruba,blada i mialas czarne wlosy.zle generalnie. Sean byl i jest Gwiazda i nie siedzi w wiezieniu ale ty mozesz wrocic do klubu. ty wiedz ze to ja.Anka

3 years 5 months ago
Report
View Comments

honour's picture

honour

Sean Combs has his personal life, children, beautiful, slim, sexy girlfriend and He hates you, so leave Him alone, stop responding in Polish spellings you whore. And do as written.

3 years 5 months ago
Report
View Comments

Camila's picture

Camila

Through the years, Lopez has worn the skin of just about every animal imaginable, from foxes, who are bludgeoned to death and often skinned alive, to small, gentle chinchillas, who are killed by electrocution or have their delicate necks snapped and 100 of whose skins are required to make just one coat. As if wearing hundreds of dead animals weren't enough, in her first catwalk collection for her clothing line, Sweetface, Lopez proved that she is anything but sweet when she featured grisly garments made of white fox and mink. Lopez may try to market this line as "high end" and all about the "bling," but there is nothing upscale or elegant about how the original owners of these coats met their gruesome deaths.

9 years 4 months ago
Report
View Comments

Jeanelle's picture

Jeanelle

Hi... I'm very happy to send this message for Jennifer Lopez. I just wan't you to know JLo that I'm a BIG FAN of yours, I adore you and I admire you! You are the BEST and my dream is that someday I see you live not just on TV, Internet, ecc... I really really really love you! I REALLY WISH to see you! You are a great person in everything, as a singer, as an actress, as a photo genic, everything and soon as a mother! ;) God gave you all the wonderful things you can have! You are simply perfect! Keep it up Jennifer and hope someday my dream will come true! :'( LOVE YOU!!! xxx

6 years 10 months ago
Report
View Comments

beeincal's picture

beeincal

I was a big fan of jennifer lopez, but when my pink jlo handbag had defective issues,(the handle completely fell apart) I returned it to Macys. They could not help me because they stopped selling the JLo handbags. I wrote to Ms. Lopez on several occasions at the Madre's restaurant with no luck. All I got was a picture of her in the mail. There has to be someone in her camp that can help me.

6 years 2 months ago
Report
View Comments

JtotheLO Fan's picture

JtotheLO Fan

Hey, Jen fans!! If you're looking for a great place to discuss J.Lo, check out www.beyond-beautiful.orgIt's the #1 J.Lo forum online! We have over 2,000 members and it's very active and constantly updated. :)

8 years 9 months ago
Report
View Comments

hawaii bob's picture

hawaii bob

aloha! STEAMING JENNIFER LOPEZ is a VERY talented BEAUTIFUL VERY BOSOMY LEGGY SHAPELY SEC C LADY with a SEATNG area that should be WORSHIPED often . Whatta woman! mahalo aloha hb

4 years 1 month ago
Report
View Comments

sabrina ga's picture

sabrina ga

Hello Everyone,Jennifer Lopez-What a great woman!!!! I have a story, that would blow anyones mind. I have been tring to contact anyone who has contact with Jennifer Lopez. Just mention to her Hinesville Walmart, a girl named Sabrina. I need to offer an apology and hopefully an explaination of what happened. Why I didn't show. It's not an excuse, more of whaat happened!! Jennifer is the kindest person anyone would ever meet. I'm not looking for any handouts just to make contact.Please help,Sabrina Columbus

8 years 10 months ago
Report
View Comments

Uccie's picture

Uccie

I think J-lo is a wonderful all around perfomer. She's good at what she do. Reguardless what anyone has to say she will always be the one and only Jennifer Lopez##$##%##$%^%#

8 years 9 months ago
Report
View Comments

Leom Kolmnela's picture

Leom Kolmnela

EL DESIERTO Llega lo hora de algo,sin preguntar llega.y si aun estas ahi ,usa tu menefriegaSe va el amor ,se va.Sin preguntar porque.Por alguin que mas no lo amas.Diras :Lo ame.Asi el tiempo ayuda dejando en el pasadoAlguin que tubo precio ,alguin que haz amado.El rencor de no sentir ,lo que antes sentiaste ayuda a saber lo que nunca lo sabiasFue amor ?Ya no lo sabes ,pero algo fue por ciertolo veias tan claro como un monte en un desierto.Tiras la mirada fria ,lo que veias mas no vesdonde antes eran dos,ahora pueden ser tresSe alargara el cuento ,se alargara la historiael recurdo te ayuda borrarlo de tu memoriaPero cierto ,no olbides , cada amor es grandeaun que te duela poco,te puede herir bastanteIdeas,cambios ,suenos ..creando una sepulturaPreguntaras ,fue amor?O simple una locura?No tendras respuesta,pero si que por ciertoEl monte que existia se a convertido en desierto.LEOM KOLMNELA

3 years 5 months ago
Report
View Comments

anita27's picture

anita27

Mi querida jennifer, estoy muy orgullosa de ver una puertoriquena como juesa en american idol. Espero verte en la silla principal porque estas haciendo un trabajo maravilloso. Bueno jennifer he tratado de comunicarme contigo pero no lo he logrado. Tengo una idea para una camiseta para que todo el mundo conprenda que nosotros los puertoriquenos si somos americanos y creo que sea muy popular para el desfile puertoriqueno en junio. Mi esposo y yo somos puertoriquenos estamos retirados y eramos duenos junto a sus padres de el restauranteMama Apontes en southern blvd. en el bronx. Quedo aqui esperando tu respuesta. muchisimas gracias Ana Aponte tel: 704 817-8529 email-acosta72746@yahoo.com

3 years 8 months ago
Report
View Comments
Advertisement

More Jennifer Lopez

Jennifer Lopez Explains Why Older Women Dating Younger Men Is "No Big Deal"

Even though Jennifer Lopez may have dated younger men in the past, she doesn't like being labelled a cougar. The 45-year-old songstress recently opened up...

Jennifer Lopez & Iggy Azalea - Booty (2014 American Music Awards) Video

A scantily clad Jennifer Lopez is joined by Iggy Azalea for an energetic live performance of her new single 'Booty' at the 2014 American Music...

Home Trailer

The overly-confident alien race, the Boov, have faced some difficulties in their time, but they've just discovered a new planet that they can call home....

Jennifer Lopez - Red Carpet Interview (2014 American Music Awards) Video

Jennifer Lopez looking forward to closing the 2014 American Music Awards with Iggy Azalea.

Advertisement

What The AMA Awards Wont Let Jennifer Lopez And Iggy Azalea Do With Their 'Booty'

With American Music Awards just one day away we’re already getting pretty excited about what this year’s performers might have in store for us. But...

Randy Jackson Finally Says Farewell to 'American Idol' Family

'American Idol''s last original judge Randy Jackson is finally stepping down from the show after an impressive 12 year stint as both a judge and...

Jennifer Lopez Is Elegant In Black As She Arrives Outside 'Letterman'

Jennifer Lopez gets caught amongst some rather over-eager fans as she signs autographs outside the Ed Sullivan Theater in New York ahead of her appearance...

Jennifer Lopez Admits Huge Entourage Could Be Reason For Failed Relationships

Jennifer Lopez has undoubtedly had one of the most prosperous pop music careers ever, but unfortunately she cannot translate this success into her personal life,...

Advertisement